مزایای ظروف استیل

چگونه ظروف استیل خود را تمیز و براق کنیم؟

چگونه ظروف استیل خود را تمیز و براق کنیم؟

روش های متفاوتی برای تمیز و براق نگه داشتن کاسه و بشقاب استیل و ظروف آشپزی استیل وجود دارد. در زیر قصد داریم روش های پاکسازی ظروف استیل را برای شما شرح دهیم:

آب گرم

یکی از راه های تمیز کردن ظروف استیل شست و شو با آب گرم می باشد. در صورتی که ظروف شما خیلی چرب نیست می توان با آب گرم آن را تمیز کنید سپس با دستمال آن را خشک کنید. در صورتیکه چرب باشد می توان از مواد شوینده استفاده کنید. بهترین نوع شوینده ظروف استیل مایع ظرفشویی می باشد. دقت کنید که با مایع مخصوص استیل فقط دیواره های خارجی را پاک کنید و به سطح داخلی استیل نکشید. نکته حائز اهمیت دیگری که می توان به آن اشاره کرد خشک کردن ظروف استیل با یک حوله خشک و نرم می باشد.

شوینده‌های ملایم

برای از بین بردن لک های روی ظروف استیلمی توان از شوینده های ملایم استفاده کنید. به این نکته دقت کنید که استفاده از سیم یا برس می تواند بر روی سطوح استیل خش بیندازد. حتی الامکان از استفاده سیم ظرفشویی خشک و زبر جلوگیری کنید.

سرکه

سرکه محلولی خوب برای پاک سازی ظروف استیل می باشد. برای پاکسازی باید سرکه را بر روی ظروف استیل اسپری کنید و سپس پس از مدتی آن را با دستمال مخصوص پاک کنید. اسید داخل سرکه باعث پاکسازی ظروف می شود. حتی آبلیمو نیز می تواند عملی مشابه با سرکه را انجام دهد.

استفاده از شیشه‌شوی

برای حفظ درخشندگی و از بین بردن لک های موجود بر روی سطوح می توان از شیشه پاک کن استفاده کنید. همچنین روش دیگر استفاده از خمیر کربنات سدیم می باشد که تنها با استفاده یک پارچه نرم و شست‌وشو با آب گرم باعث تمیزی کامل ظروف استیل می شود.

الکل و حلال‌های شیمیایی دیگر

به مرور زمان پس از استفاده روغن و سرخ کردن طولانی مدت در ظروف استیل چربی هایی به جای می ماند. برای تمیز کردن این آثار چربی می توان از حلال های چربی همچون الکل استفاده کنید. روش استفاده به گونه ای است که بهتر است الکل را بر روی سطوح پارچه اسپری کنید و سپس آن را بر روی سطوح استیل بکشید. لازم به ذکر است که پس از این مراحل بهتر است با دستمال سطوح را خشک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *